11
duben
2014

Adobe představilo přelomový způsob nahrazení papíru, tužky a pravítka – „The Mighty Pen and Napoleon Ruler“

Adobe představilo přelomový způsob nahrazení papíru, tužky a pravítka – „The Mighty Pen and Napoleon Ruler“

Adobe představilo přelomový způsob nahrazení papíru, tužky a pravítka

Společnost Adobe známe především jako výrobce programů pro grafiku, video, design apod. Nyní se ale pokusila vydat trochu jiným směrem a zaměřila se na hardware.

Pokud chceme zaznamenat nějakou myšlenku, nákres nebo poznámku, obvykle použijeme papír a tužku. Adobe se rozhodlo to změnit a papír vyměnit za tablet, abychom mohli mít celou knihovnu svých nápadů kdekoliv a kdykoliv stále při sobě a nenosili s sebou hromadu skicářů.

První novinkou je pero Mighty Pen, které je kromě velmi pěkného ergonomického designu citlivé na tlak, psaní s ním se tedy velmi podobá použití klasického pera. Druhou je pravítko Napoleon Ruler. To umožňuje nejen vytváření rovných linek, ale také dalších obrazců, jako jsou například kruhy, trojúhelníky, čtverce či pouze jejich části.

N14001 2 Adobe-Mighty-Pen-3

Pravítko i tužku je možné propojit s iOS zařízeními pomocí Bluetooth Low Energy, a jakýkoliv obsah, který vytvoříte ve speciálně navržené aplikaci, je možné vyjmout a sdílet s ostatními zařízeními přes iCloud. Lze tak jednoduše použít jak iPhone, tak iPad. Aplikace umožňuje celou řadu možností, jak s perem a pravítkem pracovat – různé typy čar, tahů, výběr z barevných škál a další. Podporuje také práci s prsty – a to jak multidotyková gesta, tak například využití prstu jako gumy.

Video, které vám přiblíží, jak s touto novinkou pracovat naleznete zde.

Categories: Zajímavosti