10
březen
2013

Jak udělat z vašeho chytrého telefonu profesionální fotoaparát

Jak udělat z vašeho chytrého telefonu profesionální fotoaparát

Ačkoliv se focení chytrým telefonem nedá s „opravdovým focením“ zrcadlovkou či profesionálním kompaktem moc srovnávat, má přeci jen něco do sebe. Mobil máme u sebe v podstatě pořád (můžeme tedy fotit za jakékoliv situace) a nebojíme se o něj tolik jako o řádově dražší fotoaparát s objektivy za desítky tisíc, navíc se nám bez problému vejde do kapsy u kalhot. V posledních letech se na víc do těchto přístrojů implementují fotoaparáty, které umí fotit relativně dobře.

Pokud fotíme v exteriéru za slunečného dne, většinou není s focením problém. Pokud ale potřebujeme udělat fotku v interiéru a skoro za tmy, je už situace komplikovanější. Většina chytrých telefonů má integrovanou přisvětlovací diodu, ta ale obvykle na pořízení aspoň rozumně kvalitní fotky nestačí. Na serveru photojojo.com si můžete k vašemu přístroji pořídit tzv. Pocket Spotlight, se kterým vás ztížené světelné podmínky nemůžou rozházet. Jde o bílé světlo složené z 32 difusních LED diod, které dodávají silné měkké světlo. Na jedno nabití vydrží až hodinu provozu. Právě pro uživatele chytrých telefonů tento produkt disponuje redukcí do 3,5 vstupu audiojacku, do kterého jej můžete umístit. Je ale samozřejmě kompatibilní i s fotoaparáty se standardní paticí na blesk, čímž se rozšiřuje oblast jeho použití. K dispozici jsou i barevné filtry, kterými je možné měnit barvu světla. Tento produkt dokáže řádově zlepšit kvalitu fotek, které pořídíte. I když snižuje mobilitu zařízení, pořád jde o malé světlo, které příliš mnoho místa nezabere, například v porovnání velkým klasickým fotobleskem. Jde tedy o výborné kompromisní řešení, a to i s přihlédnutím k ceně. Pocket Spotlight je možné pořídit za $30.
Na tomto serveru můžete nakoupit i celou řadu dalších foto-gadgetů pro focení chytrým telefonem, jako jsou makroobjektivy, teleobjektivy, pouzdra pro focení pod vodou, stojany apod., a z vašeho telefonu udělat „profesionální zařízení“. Minimálně na focení pro web či pro sociální sítě, nebo na fotografie do rodinného alba.

Zdroj: www.photojojo.com

N13012 2

N13012 3

N13012 4

Categories: Zajímavosti