05
únor
2013

Nový koncept digitálních fotoaparátů? Modular Camera

Nový koncept digitálních fotoaparátů? Modular Camera

Nový koncept digitálních fotoaparátů? Modular Camera

Současné highendové fotoaparáty jsou úžasná zařízení, nicméně mají jednu vadu. Abyste je jakýmkoliv způsobem vylepšili nebo rozšířili jejich možnosti, jde vždy o obrovskou investici. Co když si ale pořídíte jen jedno zařízení, které bude obsahovat vše, a vy si pouze zvolíte co s sebou?

Korejští designéři přišli s úplně novým konceptem focení Equinox. Nemusíte totiž řešit obvyklé dilema, zda si sebou brát zrcadlovku, kompakt, případně „fotit mobilem“. Jde o čtvercový kamerový systém, vybavený senzorem a bajonetem pro nasazení vhodného objektivu. Vše ostatní je k dispozici jako variabilní přídavné zařízení. Například - budete fotit ve studiu? Stačí pouze stativ, objektiv a kamerový systém připojený k počítači. Potřebujete fotoaparát schovat do kapsy? Vložíte jej do malého rámu. Potřebujete fotit streetart a hodně se u toho pohybovat? Vezměte si jeden z dvou větších gripů, které vám umožní pevné a bezpečné uchopení fotoaparátu. Objektiv zvolíte podle situace, stejně tak možnost využití přídavného hledáčku. 
Bude zajímavé sledovat, zda se tento všestranný fotoaparát ujme. Pro celou řadu fotografů by šlo o zajímavý doplněk k jejich stávajícímu vybavení. 

Zdroj: gizmodo.com


N13006 2

Categories: Zajímavosti